2) Náhody?

20. června 2007 v 15:31 | Maisie |  Můj horůrek- Náhoda
"Jsi v pohodě?" zeptá se mě ustaraně matka. Hej, jak můžu být v pohodě, když jedu vstříc nejnudnějším prázdninám? Autem pojedeme ještě hodinu, dvě máme už naštěstí za sebou.
"Stejně nechápu, proč jsme museli vstávat tak brzy!" zabručím a dál sleduji bratra, který se marně snaží na mobilu trhnout rekord. Jo jo, ten se má nejlíp. Matka si čte podle mě nejhoršího autora všech dob, čili Jiráska. No a táta je zaujat řízením. Jenom já čučím nekonečně na míhající se silnici.
Otevřeným oknem sem vletí moucha. Jako opilá se skácí ke mně na stehno. Snažím se ji shodit, ale drží se mě jako klíště. Posune se na břicho. Mám na ni takové nervy, že se po ní rozmáchnu, až uhodím bratra. Ten si to nenechá líbit a taky mi jednu se smíchem vlepí. Káravě se na něj podívám. Udělá andílka a spustí novou hru. No skvělý, ať už neštvu bratra jakkoli, ta moucha nehodlá změnit místo. Začnu ji přemlouvat.
"S kým si to povídáš?" zeptá se mě udiveně matka.
"Ta moucha odmítá jít ze mě dolů," odpovím utrápeně.
"Tak ji tam nech. Má svou hlavu," udá radu. Tos mi teda pomohla!
Ozve se známý zvuk- Betty napsala sms: "HOJIK PROC SI MI PSALA ZE UZ ME NECHCES NIKDY VIDET?" Tohle nechápu, nic podobného jsem jí nepsala. No jo- bratr.
"Proč jako saháš na můj mobil? Kdo ti to dovolil?" vyjedu na něj.
Nechápavě se na mě zadívá. "Vždyť já požívám jenom svůj!" Zacítí se dotčeně a má slzy na krajíčku.
Matka opět zasáhne. "Proč ho obviňuješ? Vidíš, že ho odsuzuješ neprávem."
"Někdo napsal Bettce sms, která nedává smysl."
"A proč obviňuješ šestiletého kluka? To nic, Ede. Jistě, že jsi nic neudělal," nakloní se k bratrovi.
"Kdo to teda udělal? Duch svatý?"
"Nevím a přestaň už, tatínek se potřebuje soustředit na cestu," zakončila. Ta ženská je fakt moje matka? Bože to teda vůbec nechápu, jak můžu být její dcera!
Ťukám odpověď: "TO JSEM TI VAZNE NEPSALA, ASI SI NĚKDO HRAL S MYM MOBILEM. NEBER TO VAZNE, PAPA CAROL."
Ne, ta moucha tu ještě je. A ne sama. Na břiše na triku jich mám asi deset. Tak, jak jsou posazené, vytvářejí podivný znak. Jéžiš- to rýsují můj ze včerejška vyrytý pentagram. Včera jsem tam nějak usnula a probudila se až když se stmívalo, okolo půl deváté. Cítila jsem se jako vyměněná. A co je na tom nejdivnější, nůž jsem nemohla nikde najít. A to jsem si jista, že jsem ho položila vedle deky nějak mezi svíčky. V noci jsem měla divný pocit, že se stane něco velmi zlého. Usnula jsem až ve tři hodiny a v pět stávala. Vůbec necítím únavu na to, že jsem spala přesně dvě hodiny. I když pravda, na půdě jsem strávila víc jak pět hodin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mishie Mishie | Web | 22. června 2007 v 9:20 | Reagovat

ty presne vis,kdy se ctenar nudi a das tam kousek sarmu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama